Glam..Glow..Sparkle

Glam..Glow..Sparkle
Glam..Glow..Sparkle

7 Temmuz 2016 Perşembe

Paul Mitchell | Elektriklenmeyi Önleyici Durulanmayan Saç Kremi

Tekrar merhaba :)

Günün ikinci yazısı benim oldukça uzun süre kullanıp bitirmeye yaklaştığım bir saç ürünü olacak!

Paul Mitchell - Curls - Full Circle Leave-In Treatment

36 yaşındayım ve üniversite yıllarında saçlarımın aralarına yaptırdığım bal köpüğü balyaj ve de ön kısımlara Şebnem Ferah kırmızı boyalarımdan başka (bunlar takribi 2-3 yıl sürdü heves işte:P)
hiç bir işlemim olmadı. Son 10-12 yıldır da saçımda işlem yok kendi renginde. Çünkü açıkçası kuaförlerden inanılmaz sıkılıyorum ben, saç kestirmeye bile senede 2 kere gidiyorum. Onda bile afakanlar basıyor bana. Neyse. 

Saç tipimden bahsedeyim sizlere biraz :) Normal, ne çok kuru ne çok yağlı. Kendi halinde kurumaya bırakınca lüle lüle kıvırcık oluyor, ancak fön makinesiyle gelişigüzel kuruttuğunuzda o kıvırcıklığı gidiyor ve saman/korkuluk saçı gibi tüleş tüleş bir hal alıyor. Yazın çok problemim yok kendi kendine kuruduğu için ancak kışın sinüzit sebebiyle saçlarımı kurutmak zorundayım malesef. Ayrıca İstanbul'un havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez, saçlarım çok fena elektrikleniyor. Geçtiğimiz Ekim ayında çok uzamış ve kontrol altına alınamayan saçlarımı kestirmek için Nişantaşı No:21 yolunu tuttum. Orada benim saçlarımın kısalmasının daha da kabarmaya yol açacağı söylendi ve bu ürün tavsiye edildi! :)

Ürün, kıvırcık/dalgalı saçlar için bukle belirginleştirici ve elektriklenmeyi önleyici özelliklere sahip. 200 ml ve pompalı bir şişede sunuluyor.

O günden beri (şimdi yaz vakti çok kullanmıyorum) bu ürünü her banyo sonrasında nemli saçlarıma uyguladım (boylarına, diplerine getirmeden) ve o şekilde kuruttum saçlarımı. Daha az elektriklenmeye başladı diyebilirim. Normalden biraz daha erken yağlandırdı ancak o papaz görüntünün önüne geçtiği için severek kullandım diyebilirim. Fiyatı 104 TL, bana biraz pahalı geldi ancak işini iyi yapan bir ürün olduğu ve uzun süre kullanılabildiği için çok da aşırı bir fiyat olduğunu düşünmüyorum.

Paul Mitchell'ın bu ve başka diğer saç ürünlerini online saç bakım ürünleri satan sitelerden ve çeşitli kuaförlerden satın alabilirsiniz :)

Sizin de benim gibi başına buyruk ve tel tel elektriklenen saman görüntüsüne bürünebilen yapıda saçlarınız varsa, hem buklelerinizi belirginleştirmek hem de parlak görünmelerini sağlamak için bu kreme bir şans verebilirsiniz :)

Sevgiler
xoxo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder